Харківська школа-інтернат для дітей алаліків була відкрита рішенням виконавчого комітету Харківської обласної ради депутатів трудящих у грудні 1949 року.
Школа –інтернат була розташована у приміщенні школи №134 міста Харкова на дальній Журавлівці.
У вересні 1957 року школа переїхала в нове двоповерхове приміщення, що побудували біля середньої школи №134. Через два роки, у жовтні 1959 року, було відкрито нову будівлю на 220 учнів.
У 1967 році відкрився ще один корпус і загальна площа всіх приміщень школи – інтернату складала 6747,9 квадратних метрів.
Це 31 класна кімната, 2 навчальні майстерні, 2 фізкультурних зали, медичний блок, їдальня, 45 спальних кімнат, зал для занять ритмікою, актова зала.
В середньому в школі — інтернаті навчалося близько 270 учнів у 22 класах.
В 2013 році замість теслярних майстерень, що були розташовані окремо, відкрився дошкільний підрозділ на дві дитячі групи.
На сучасному етапі спеціальна школа дотримується встановлених традицій і відпрацьованої довгими роками роботи ведучих спеціалістів-логопедів програми реабілітації дітей, що мають тяжкі порушення мовлення.
Система корекційної роботи в спеціальній школі забезпечується спеціалістами – логопедами високої кваліфікації.
У закладі освіти створені особливі умови для виховання, навчання та корекційно-розвиткової роботи дітей, що відзначаються:
– спеціальним режимом дня й системою роботи;
– створенням спеціальних умов для корекційної направленості навчання, відновленню здоров`я, подолання порушень , корекції порушень аналізаторів і формування мовлення учнів;
– забезпечення індивідуального й диференційованого підходу в навчанні та вихованні з урахуванням характеру порушень.
Уся робота направлена на досягнення основної мети: розвиток і формування особистості, забезпечення соціально-психологічної реабілітації й трудової адаптації учнів, виховання загальнолюдських цінностей, активної громадянської позиції.
В школі розроблений комплексний підхід до реабілітації, який містить у собі логопедичну корекцію, соціальну реабілітацію, трудове навчання. Класи комплектуються дітьми, що мають порушення мовлення, які заважають навчанню в загальноосвітній школі.